Total Media News

Fotbal
Razvan Lucescu, campionul Asiei! PDF Imprimare
Luni, 25 Noiembrie 2019 11:45

Răzvan Lucescu are și un motiv de tristețe după câștigarea Ligii Campionilor Asiei: „M-a durut foarte mult când s-a spus că am plecat la Al Hilal pentru bani”

Razvan Lucescu a obtinut Liga Campionilor Asiei cu Al Hilal, intr-o finala castigata in dubla mansa contra japonezilor de la Urawa Red Diamonds.

Lucescu este al doilea antrenor roman ce obtine cea mai importanta distinctie in Asia dupa Anghel Iordanescu, astfel obtine o noua performanta uriasa dupa titlul in Grecia cu Paok Salonic si se relanseaza ca si antrenor, dupa o perioada mai putin fasta.

Este foarte important de mentionat ca Al Hilal, pentru cei ce nu stiu, poate fi comparata cu Real Madrid, in Asia, ca traditie, istorie, fani, asteptari, etc.

Citeşte mai mult...

FC RAPID : UTA Arad PDF Imprimare
Miercuri, 20 Noiembrie 2019 12:57

2 : 0  ptr.  Rapid-  Min. 23: Sandro Djuric
                                                              -  Min. 28: Centrare perfectă a lui Sefer, iar                                                                            Cătălin Hlistei înscrie cu o lovitură de cap

Astăzi la 14:00 · Stadionul Regie · București
                Liga 2, Etapa 10 (Restanță)

Rapid joacă azi  poate cel mai dificil meci al sezonului, împotriva echipei de pe primul loc, UTA Arad.

Din păcate, pentru aceasta partidă extrem de importantă, Daniel Pancu nu se poate baza pe mai mulți jucători.

Dacă Manole, Cârstocea, Oanea sau Alami sunt accidentați de ceva vreme, la antrenamentul de astăzi, Rapid l-a pierdut și pe Alex Tătaru, portarul ce a apărat în ultimele două etape.

Șanse mici de a evolua mâine are și Antonio Sefer, "șeptarul" nostru suferind și el o accidentare ce se pare  ca nu ii va permite sa joace  in  meciul cu UTA.

*

Spania - România = 5:0 PDF Imprimare
Luni, 18 Noiembrie 2019 18:44

nici  macar  nu  putem  comenta........

Imagini pentru mingi de fotbal

Luni, 18 noiembrie, ora 20:45 (ora locală), pe stadionul Wanda Metropolitano din Madrid se va desfășura ultima partidă din preliminariile Campionatului European 2020, între reprezentativele Spaniei și României.

• România a pierdut cu Suedia, scor 0-2, și a ratat calificarea la EURO 2020 din preliminariile clasice.

Chiar dacă am fi câștigat în fața Suediei, ne-ar fi fost aproape imposibil să ne calificăm direct la Euro.

Echipele probabile:

Spania: Kepa - Jesus Navas, Albiol, Ramos, Bernat - Ruiz, Busquets, Saul - Oyarzabal, Morata, Alcacer
Rezerve: De Gea, P. Lopez, Carvajal, I. Martinez, P. Torres, Thiago, Sarabia, Dani Olmo, Rodri, Gaya, G. Moreno, Cazorla
Antrenor: Robert Moreno (42 de ani)

România: Tătărușanu - R. Benzar, Nedelcearu, Burcă, Toșca - R. Marin, T. Băluță - I. Hagi, N. Stanciu, Mitriță - G. Pușcaș
Rezerve: S. Lung, Fl. Niță, Ad. Rus, Fl. Coman, Bancu, Keșeru, Mogoș, C. Deac, Alibec, I. Cristea, Cicâldău, Budescu
Antrenor: Cosmin Contra (43 de ani)

RAPID – CS PANDURII 4-0 PDF Imprimare
Sâmbătă, 16 Noiembrie 2019 18:49

RAPID – CS PANDURII 4-0

După victoria de la Mioveni (5-1), Rapid s-a dezlănțuit în partida cu Pandurii Târgu Jiu, învingând categoric, cu 4-0, într-un meci în care scorul putea fi mult mai mare.

Intrarea echipelor pe teren a adus un moment inedit, fundașul Tano Bonnin ținând-o în brațe pe fetița lui, Sofia, de numai câteva luni.

Rapid a început ca și la Mioveni, cu un gol înscris repede, în minutul 8, atunci când Cătălin Hlistei a punctat cu un șut puternic, din centrul careului, după o pasă a lui Labeau.

Rapid si U Cluj remizeaza in derby-ul etapei, 1-1 PDF Imprimare
Duminică, 10 Noiembrie 2019 15:26

Este posibil ca imaginea să conţină: 11 persoane, oameni în picioare şi în aer liber

Rapid si U Cluj au remizat astazi in fata catorva mii de fani veniti sa vada fotbal intr-o zi de duminica. Meciul a inceput sub dominarea visiniilor, care au deschis scorul in minutul 24 prin Hlistei, ce a fructificat o centrare din partea dreapta.

Golul a venit in urma unor violente in tribune, in jurul minutului 15, intre suporterii lui U Cluj, si rapidistii de la Tribuna a 2-a.

In minutul 33, Goga a egalat tot in urma unei centrari, acesta fiind scorul pauzei dar si al finalului, in urma unui joc slab de ambele parti in repriza a 2-a, cu ocazii de ambele parti.

Astfel, ambele echipa pleaca cu un punct, iar rapidistii care isi pun inca sperantele in promovare vor merge la Mioveni.

Parerea  noastra este  ca Rapidul  are  probleme la  mijlocul  echipei  si  poate in  sistemul de joc.