Rapid castiga si se apropie de primul loc!! PDF Imprimare
Duminică, 29 Octombrie 2023 23:41

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal şi text

Rapidul invinge in aceasta seara din nou in fata stadionului Giulesti umplut pana la refuz.

Startul a apartinut giulestenilor insa apoi meciul a fost echilibrat de oaspeti, lipsiti de sustinerea fanilor in deplasare ca protest la instabilitatea pe banca tehnica.

Dupa o centrare a lui Petrila precedata de o actiune excelenta Funsho Bamgboye deschide excelent scorul in Giulesti si stabileste si scorul pauzei, 1-0!

Dupa pauza, Petrila se accidenteaza la mijlocul terenului, dar Rapidistii dubleaza avantajul prin Borja Valle, 2-0, scor final!

Pentru olteni, nimic nu a functionat pe plan ofensiv in afara de suturile izolate ale lui Ivan, Mitrita sau Markovic.

Pentru Rapid, urmeaza o saptamana de foc cu CSA Steaua in cupa, miercuri, si FCSB, in campionat, duminica!

*

*

RAPID (4-3-3): 31. H. Moldovan - 47. Braun, 22. Săpunaru, 6. P. Iacob, 24. Borza - 26. Oaidă, 23. Albu, 10. Ioniță II - 7. Funsho, 11. B. Valle, 27. Petrila
Rezerve: 90. Drăghia, 19. Onea, 15. I. Cristea, 96. Papeau, 80. Cîrjan, 17. Pănoiu, 4. Kait, 21. Dragoș Grigore, 30. Al Stan
Absent: Rrahmani (accidentat)
Antrenor: Cristiano Bergodi

CSU CRAIOVA (4-3-3): 21. L. Popescu - 2. Vlădoiu, 6. Screciu, 15. Badelj, 11. Bancu - 4. A. Crețu, 27. Kurtic, 14. Houri - 37. Danciiu, 9. Ivan, 28. Mitriță
Rezerve: 1. Lazar, 23. Căpățînă, 12. Ndong, 34. Raul Silva, 8. Mateiu, 7. Ișfan, 24. Roguljic, 88. A. Trică, 20. Markovic
Absent: Zajkov (accidentat)
Antrenor: Corneliu Papură

**  arbitru  central :   Istvan Kovacs.  cu  un  arbitraj  inconstant   repriza  aIa  cu  repriza  a IIa.

**  Claudiu  Petrila  accidentat  Grav  - dupa  ce  a  fost  tavalit  tot  meciul  - din  primele  minute  ale  partidei