Thriller la Craiova! Rapidul domina si in tribune si pe teren! PDF Imprimare
Vineri, 25 August 2023 23:33

Ar putea fi o imagine cu 4 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal şi text

Rapidul intalnea la Craiova, pe FC U Craiova, o formatie care in ultimele sezoane mai mereu i-a facut zile fripte.

Meciul a inceput foarte bine pentru gazde si dupa o mare greseala a lui Borza, Chitu profita si deschide scorul!

Apoi, usor-usor giulestenii gasesc calea spre poarta oltenilor, si reusesc sa obtina un penalty prin Braun, calcat in careu, transformat de Marko Dugandzic. Inainte de pauza, Rapidul preia conducerea, dupa ce Sapunaru reia perfect un corner, scor 2-1!

Totusi, giulestenii imediat dupa pauza sunt egalati dupa o lovitura libera transformata excelent de Lacroix, cel mai bun jucator al gazdelor astazi.  Petrila reuseste in min.56 dupa un contra-atac sa reia excelent in poarta mingea, iar Rrahmani, noul venit in tabara giulestenilor reuseste in min.65, sa execute perfect o centrare si sa stabileasca scorul de 4-2.

Apoi, dupa un carambol, Chitu face dubla si duce in minutul 78, scorul la 4-3 pentru Rapid.

Pe final, Rrahmani, dupa ce a mai avut doua ocazii, face dubla chiar la debut, stabilind scorul de 5-3, si aducand mare bucurie in randul suflarii visinii!