Total Media News

FC Sevilla, regina Europa League! PDF Imprimare
Vineri, 21 August 2020 23:07

FC Sevilla s-a incoronat in aceasta seara din nou campioana a Europa League in dauna italienilor de la Inter Milano, dupa o finala cu o prima repriza superba, la capatul careia scorul era egal, 2-2.

Finala a fost transata in ultimele 15 minute ale partidei cand foarfeca lui Diego Carlos a fost deviata norocos in poarta de Romelu Lukaku, stabilind scorul final al partidei.

Pentru antrenorul andaluzilor este cea mai mare performanta a carierei.

In acest moment, FC Sevilla, incepand din 2006, a cucerit de 6 ori acest trofeu, fosta Cupa UEFA, fiind cea mai buna echipa a competitiei din punct de vedere al statisticilor.

Pentru Inter Milano, va urma o perioada de vacanta, achizitii, si speranta ca impreuna cu Antonio Conte vor putea sa fure suprematia nationala celor de la Juventus Torino in sezonul viitor.