Total Media News

FC Voluntari invinge CFR Cluj si ajunge la borna 19 ! PDF Imprimare
Miercuri, 30 Martie 2016 17:55

FC Voluntari a invins astazi CFR Cluj la capatul unui meci ce nu a oferit un spectacol deosebit.

FC Voluntari: Calancea - Filipov, Spahija ,Maftei ,Barna - Rus , Moke , Grigore(Novac '73), Kone - Achim(Pancu '80)- Ad.Balan (Tudorie'76) | Antrenor : Ionel Ganea.

CFR Cluj : Marc - Filipe , Larie , Goian , Camora - Ruiz( Beleck '67) , Petrucci , Gomelt - Nouvier ,Vitor Bruno , Cristian Lopez .  Antrenor | Toni Conceicao

Primele 25 de minute au fost destul de slabe , ambele echipe tatonandu-se fara a se ivi creo ocazie la cele doua porti.

In minutul 28 abia , Ruiz ,  a avut prima mare ocazie a partidei insa sutul sau a fost respins de Calancea.

Apoi , peste doar 5 minute , Marc , respinge un sut din apropiere a lui Maftei. In minutul 35 , Achim reia putin pe langa o lovitura dupa o lovitura cu capul.

Minutul 44 aduce ultima ocazie a reprizei , Kone sutand insa prea slab din 16 metri , pentru a il putea invinge pe Marc.

Scorul pauzei era 0-0 , cele doua echipe practicand un joc apatic , fara prea multe idei in partea ofensiva.

Pauza le-a prins bine gazdelor iar Rus reia in poarta o centrare a lui Hamed Kone , in minutul 48 , sutand fara speranta.

In minutul 54 FC Voluntari loveste bara dupa un corner.

Ultima mare ocazie apartine tot gazdelor, dar Adrian Balan suteaza paralel cu poarta .

Scor final , 1-0 pentru gazde , astfel Voluntariul ajunge la 19 puncte egaland CFR Cluj in clasamentul playout-ului.

Urmatoarea partida pentru Voluntari va fi acasa pe 17 aprilie , prilej in care va fi inaugurata noua arena din Voluntari !