Total Media News

Rapid 0-0 Farul Constanta | Final PDF Imprimare
Joi, 19 Noiembrie 2015 16:47

Minutul 59 : Schimbare la Rapid , iese Martin intra Jeslinek                                                                                                                                                                         Pauza in Giulesti . 0-0 dupa o repriza controlata de Rapid in totalitate                                                                                                                                                                          Minutul 29 : Tudoran intra din banda dreapta in centru si trage tare , insa Gudea respinge in corner balonul

Minutul 26 : Josl primeste cartons galben la Rapid

Minutul 22 : Popa deviaza putin pe langa poarta o centrare din banda stanga . Din nou ocazie mare pentru giulesteni.

Minutul 16 : Raiciu suteaza in Gudea . O situatie buna ratata de giulesteni.

Minutul 12 : Patulea scapa singur in careul giulestenilor , dar rateaza incredibil , lovind cu capul peste poarta

Minutul 4 : Robuste loveste cu capul putin pe langa poarta lui Gudea

In tribuna oficiala a Rapidului si-au facut aparitia in aceasta seara si fostii jucatori ai formatiei giulestene , Daniel Niculae ,Daniel Pancu, Vali Negru  ,Vasile Maftei , Florin Costea  dar si presedintele Astrei Giurgiu , Dani Coman.

Echipele  de  start  :

Rapid:  Romero - Kusnir , Robuste, Moke , Josl - Raiciu , Luque - Martin , Popa , Tudoran - Embalo

Rezerve : Draghia - Avramia , Mitu , Ganea , Jeslinek , Cioabla , Monzo. Antrenor | Dan Alexa

Farul  Constanta : Gudea - Bajan , Patrascu , Bratu , Barna -  Ion , Ionescu , Balan , Milea- Chitu , Patulea.

Rezerve : Dinu - Meleandra , Taranu , Grigoras , Corcoveanu , Vieru, Rusu.

Antrenor | Constantin Gache

Arbitrii : Lucian Rusandu |  Daniel Hulubei , Iulian Radu

:

Rapid , in postura de lider al seriei sale , intalneste in aceasta seara Farul Constanta la ora 19.00 , pe stadionul Giulesti.

Ambele echipe vin cu ambitia declarata de a castiga aceasta partida , una foarte importanta in vederea play off-ului.

Giulestenii vin dupa o victorie la Balotesti , in timp ce constantentii vin dupa o victorie clara impotriva Ceahlaului.

Faptul ca Farul e unica formatie ce a invins Rapidul in aceasta parte a Ligii a 2-a , nu face decat sa atraga mai mult interes pentru partida din aceasta seara.