Total Media News

Rapid 1-0 Ceahlaul Piatra Neamt PDF Imprimare
Sâmbătă, 12 Septembrie 2015 07:56

Final de meci , Rapid invinge meritat , dupa un meci controlat aproape in totalitate , 1-0.

Minutul 90 : Cartonas galben si pentru Kusnir si Draghia.

Minutul 85 :Centrare Popa din partea stanga , Cioabla loveste cu capul insa mingea loveste bara.

Minutul 84 : Cartonas galben Tabacariu.

Minutul 81 : Josl iese accidentat , intra Nicolae Vasile , iar la Ceahlaul a intra Draghiceanu si a iesit Iovu

Minutul 78 : Ceahlaul loveste bara , Rapid are noroc

Minutul 73 : Cartonas galben si pentru Davide Grassi

Minutul 71 : Tomas Josl reia un volley din prima insa mingea loveste plasa laterala.

Minutul 69 : Intra Jeslinek la Rapid si iese Trandu , iar la Ceahlaul Popadiuc si iese Chitosca.

Minutul 60 : Trandu primeste si el cartonas galben pentru Rapid

Minutul 58  : Stana intra la Ceahlaul si iese Gorea .

Minutul 54 : Cioabla trage periculos insa Calancea retine .

Minutul 51 : Prima schimbare la Rapid. Iese N'Koyi , intra Miguel Luque

Repriza secunda debuteaza cu un cartonas galben pentru Chitosca , care nu l-a lasat pe Josl sa execute o lovitura libera.

Pauza in Giulesti . 1-0 pentru Rapid dupa o repriza inceputa foarte bine , insa echilibrata spre sfarsit de nemteni.

Minutul 45 : Inca un galben pentru Rapid , Iulian Popa este avertizat.

Minutul 42 : Robuste primeste al doilea galben pentru Rapid, dupa o interventie asupra lui Chitosca , aparent la minge.

Minutul 41 : Moke primeste cartonas galben , dupa o interventie din spate in preajma propriului careu.

Minutul 35 : Prima ocazie a nemtenilor , insa Draghia reuseste sa incomodeze suficient cat mingea sa ajunga in afara terenului.

Minutul 25 : Ofensiva giulestenilor curge necontenit . Kusnir centreaza perfect din dreapta in 6metri , insa Ciobla impinge mingea putin pe langa poarta.

Minutul 22 : Sut periculos de la 30 metri , Razvan Trandu , ce trece putin peste poarta nemtenilor.

Minutul 20 in Giulesti . Partida este pana in acest la discretia gazdelor , ce si-au mai creat inca 2 ocazii bune de a marca.

GOOOLL Rapiiiiid ! 1-0 ! Grassi marcheaza in urma unui corner ! Minutul 8 ,Rapid conduce partida

O alta prezenta interesanta in tribuna oficiala a Rapidului este Danut Lupu , fostul jucator al Rapidului, dar si fostul antrenor al Rapidului , Marian Rada . Fostii jucatori ai Rapidului , Cristi Sapunaru si Daniel Niculae se afla si ei in tribuna Oficiala a Giulestiului pentru acest meci , avand un scurt dialog cu Presedintele , Ovidiu Burca inainte de startul partidei.

Angelo Massone , fostul posibil actionar al Rapidului , si actualul finantator al Ceahlaului se afla in tribuna oficiala din Giulesti.

Astazi in etapa a 3-a a Ligii a 2-a , Rapid si Ceahlaul Piatra Neamt , intr-un derby al diviziei lor , un meci care cu siguranta va arata precum unul de Liga 1 , atat datorita atmosferei , cat si datorita jocului prestat de cele doua echipe.

Rapid :Draghia (c) - Kusnir ,Robuste , Grassi , Josl - Moke , Trandu - Cioabla , Popa , Tudoran - N'Koyi

Rezerve : Romero - Avramia , Mitu , Luque , Ganea , Nicolae , Jeslinek | Antrenor : Dan Alexa

Ceahlaul :Calancea - Calin , Gorea , Cazan , Margina - Tabacariu , Iovu - Stefanescu , Gheorghiu ,Chitosca - Nedelcu

Rezerve :Barna - Popadiuc , Balint , Stana , Draghiceanu ,Stahie ,Copot | Antrenor : Costel Ilie

Arbitrii :Adrian Illyes | Dan Popescu , Florin Pucheanu

Rapid invinge 1-0 si practica un joc bun acasa in fata propriilor spectatori !
Gol din corner , Grassi !

ANALIZA OM CU OM

Draghia - In putinele ocazii in care a fost solicitat , a aparat bine. La final a tras bine de timp, primind si un cartonas galben.

Kusnir - In special in prima repriza a urcat foarte bine , si a demonstrat ca CV-ul sau nu e intamplator . A centrat foarte bine si si-a ajutat colegii , insa nu a neglijat defensiva. Cel mai bun meci de cand a venit.
Robuste - A dat siguranta , impreuna cu Grassi
Grassi - Pe langa faptul ca a dat gol din corner dupa o balbaiala a oaspetilor , s-a coordonat bine cu Robuste.
Josl - A avut un meci bun , s-a dedicat 100% si a reusit sa urce de multe ori si in atac. A iesit accidentat la sfarsit.

Moke - Din nou confirma faptul ca e cel mai bun transfer al verii. Un joc precis si puternic . Excelent.
Trandu - Nu a stralucit insa a facut cuplu bun cu Moke la mijloc.

Tudoran - Un joc bun , a aratat din nou de ce e titular in fata lui Martin . A centrat la gol , a driblat , a aratat daruire .
Cioabla - Si el a aratat ca a lipsit la meciul cu Berceni . Un meci bun alaturi de N'Koyi.
Iulian Popa - A reusit cateva incursiuni interesante , un jucator darz , destul de rau , tehnic , care din nou a contribuit la victoria echipei.

Patrick N'koyi - Nu a stralucit , insa a fost in cateva randuri aproape de gol. De asemenea ,a aratat capacitate de efort venind des in defenisva pentru a isi ajuta colegii.

Luque- Dezamagitor. Cel mai slab decar din istoria Rapidului. Majoritatea paselor sale au fost inapoi , incetinind jocul si scotand fanii din sarite.
Jeslinek - Nu a jucat rau , a avut ultima mare ocazie a partidei in prelungiri , cand putea dubla avantajul , insa a tras putin pe langa bara.
Nicolae - Niky a intrat bine in putinul timp in care a jucat astazi.

Felicitari Dan Alexa pentru titularizarile lui Tudoran si Cioabla.