Total Media News

TAS decide : Serbia 0 - 3 Albania PDF Imprimare
Luni, 13 Iulie 2015 08:57

In preliminariile Campionatului European 2016  , mai exact in Grupa I , pe data de 14 octobrie 2014 , s-au intalnit 2 rivale istorice , Serbia , si Albania , al caror dispute sunt bine cunoscute. Astfel , la un moment dat , o drona cu insemnele albaneze a fost lansata pe teren , fapt ce a inflamat spiritele in ambele tabere. Astfel , arbitrul a oprit meciul , in minutul 41 al partidei , iar in pauza meciului evenimentele dure au continuat , aproximativ 15 fani sarbi , atacandu-i violent pe jucatorii albanezi .

Astfel , decizia TAS in acest caz , nu este una deloc surprinzatoare : Serbia pierde meciul cu scorul de 0-3 la "masa verde" , in timp ce Federatia Albaneza de Fotbal va fi amendata cu 100,000 de euro. In plus , Serbia va juca urmatoarele 2 meciuri oficiale de acasa ,cu portile inchise.