Total Media News

Bianca Pascu a câștigat Camp. Național de sabie seniori, proba individuală la feminin PDF Imprimare
Joi, 16 Octombrie 2014 08:48

Prima zi a Campionatului Național de sabie seniori de la Sala de scrimă Floreasca din București a programat miercuri, 15 octombrie, proba individuală la feminin.

La startul întrecerii s-au prezentat 18 sportive, iar medalia de aur a fost cucerită de către Bianca Pascu (CS Dinamo). Aceasta a învins-o în finală pe colega ei de club, Andreea Doană, scor 15-4. Medaliile de bronz au fost cucerite de către Oana Munteanu (CS Dinamo) și Irina Bobei (CSA Steaua).

Finala
Bianca Pascu (CS Dinamo) – Andreea Doană (CS Dinamo) 15-4.