Total Media News

Rapid - Dinamo= 0: 3 PDF Imprimare
Sâmbătă, 27 Septembrie 2014 17:47

:

Astazi , este programat unul din derby-urile traditionale ale Ligii 1 , meciul Rapid - Dinamo . Aceasta partida se disputa cu 4000 de spectatori in tribune datorita interdictiilor date de jandarmerie .

Vremea la ora partidei este racoroasa , tocmai buna pentru fotbal.

Echipe  :

RAPID     :Draghia (cpt) - Tinc , Iacob , Mera , Mendy - Negru , Calin - Coman, Bus , Cojocnean - Balint

DINAMO : Marc - Fai , Cordos , Nedelcaru , Filip - Barboianu , Boubacar - Lazar(Cpt) , Matei , Rotariu - Bilinski

La centru , partida va fi arbitrata de Alexandru Tudor .

La acest meci , in tribuna oficiala , s-a pus in practica o idee , conform careia , gloriile clubului au rezervate pe viata locuri pentru meciurile de acasa.

Minutul 6 : Eliminare Nedelcearu  ( Dinamo  )

Desi  Rapid  a  jucat   cu  un  jucator in  plus  din  minutul  7  , a    fost  invinsa  de  Dinamo  cu 3:0.

Impresia  generala   ca la Rapid    - din  pacate  - este   o  HARABABURA.

Analiza  meci :

Rapid - Dinamo 0-3 .

Un rezultat rusinos , fara mila . Nu am vrut sa scriu aseara la cald ... Era supararea prea mare , dar nu o suparare pentru ca am iesit din vreo lupta pentru titlu sau cupe europene , ci pentru situatia unde a ajuns clubul.

Maniera de joc 0 , scheme 0 , faze fixe 0 ....

Inceputul de partida a fost bun , insa Dinamo ne-a taxat la fiecare ocazie , si sinceri sa fim , spre final puteam sa mai incasam.

-> Jocul slab , fara logica ,fara o tactica clar , cu multe baloane de la stopperi spre atacanti

-> Fazele fixe, executate in batjocura fara niciun fel de logica.

-> De ce Daniel Pancu , apt fiind nu a jucat? Oare ..?
-> Certurile interne , se reflecta in teren fara doar si poate..

Luand jucatorii pe posturi , putem remarca , ca : Draghia ,a aparat destul de bine, singura scapare fiind la golul doi cand a ezitat sa iasa la Alexe..

Tinc , dezamagitor , s-a complicat inutil , sper sa nu-l mai vad niciodata fundas dreapta.
Iacob , o evolutie in nota echipei ca si Mera

Mendy , slab , fara centrari bune , fara viteza

Negru , unul din cele mai slabe meciuri din cariera sa , fara niciun fel de aport.
Calin , coplesit de miza jocului , si fara solutii .

Coman , a incercat , s-a zbatut , dar a avut 2 ocazii mari , una la 0-0 , si una la 3-0 , cand nici macar pe poarta nu a sutat .
Bus , cea mai modesta partida de cand a venit la Rapid , ca si Cojocnean.

Balint - s-a zbatut , insa golul nu se lipeste de el.

Milinceanu , in nota echipei , Sandulescu , aproape ca in 20 minute nu l-am vazut cu vreun aport nici defensiv , nici ofensiv

Martin , a avut niste tentative de dribling , insa nici el nu a convins.

Rapid va  avea  urmatorul   meci  in   deplasare la Chiajna.........probabil  un  meci  GREU  pentru  ei   !