Total Media News

Echipa feminina a Romaniei a cucerit medalia de aur la Campionatul Balcanic de atletism în sala PDF Imprimare
Luni, 24 Februarie 2014 09:43

Campionatul Balcanic de atletism în sala - Istanbul,Turcia 22 februarie 2014 - Echipa feminină a României a cucerit medalia de aur

A  XIX-a ediție a Campionatelor Balcanice de Atletism s-a încheiat aseară în moderna sală Atakoy din Istanbul, cu victoria echipei feminine a României care a acumulat 150.5 puncte. În întrecerile masculine, echipa Turciei a terminat pe primul loc cu 133 puncte, urmată de România cu doar un punct diferență.

Atletele CSA Steaua au avut un aport important pe tabela de punctaj prin cele 81,5 puncte aduse de Bianca Răzor- locul I la 400 m (54,17), Mihaela Nunu-locul I la 800m (2.04,19), Alina Rotaru- săritura în lungime loc ÎI (6,45m), Ana Maria Nesteriuc loc III la 60 m.g (8,48), Daniela Stanciu săritura în înălțime loc III (1.87m) și Ana Maria Roșianu loc IV - 60 m.p (7,51). La masculin, stelistul Marius Dumitrache s-a situat pe poziția a patra la săritura în înălțime cu 2.17m, iar săritorul în lungime, Valentin Toboc s-a clasat pe locul opt cu 7.13 m. Au participat 15 țări din balcani.

Salonul Auto Bucuresti 2023

Sunteti aici: Home Sport Sporturi individuale Echipa feminina a Romaniei a cucerit medalia de aur la Campionatul Balcanic de atletism în sala