Total Media News

Tiberiu Dolniceanu a cîştigat bronzul in prima etapa a Cupei Mondiale de sabie PDF Imprimare
Duminică, 09 Februarie 2014 12:40
Index articol
Tiberiu Dolniceanu a cîştigat bronzul in prima etapa a Cupei Mondiale de sabie
Pagina 2
Toate paginile

Tiberiu Dolniceanu a cîştigat medalia de bronz la a 28-a ediţie a Trofeului Villa de Madrid la sabie masculin, care e şi prima etapă de Cupă Mondială la această categorie, informează frscrima.ro.

După ce a trecut de Adrian Ramirez Acuna (Mexic), scor 15-6, în turul I, Richard Huebers (Germania), scor 15-13 în turul II, şi Szabo Matyas (Ungari), scor 15-11, în optimi, Dolniceanu l-a învins în sferturi, cu 15-12, pe germanul Nicolas Limbach, însă apoi a pierdut semifinala cu sud-coreeanul Kim Junghwan, scor 13-15.

Duminică, va avea loc concursul pe echipe, în care România va întâlni în turul I Puerto Rico.

Tot azi, Ana Maria Brînză a fost eliminată în optimi, la Leipzig, unde are loc a doua etapă de Cupă Mondială la spadă feminin.