Total Media News

Larisa Iordache a castigat medalia de bronz in finala probei de sol a Campionatelor Mondiale PDF Imprimare
Luni, 07 Octombrie 2013 07:22
Index articol
Pagina 2
Toate paginile

Larisa Iordache a câștigat medalia de bronz în finala probei de sol a Campionatelor Mondiale de la Anvers (Belgia) fiind notată cu 14.600.

Medalia de aur a revenit gimnastei de origine americană, Simone Biles (15.000).

La individual-compus, Larisa Iordache a ieșit pe locul patru iar in finala probei de bârnă s-a situat pe poziția a șaptea.

Marius Berbecar s-a clasat pe locul șase la paralele și pe șapte in proba de sărituri.

Sandra Izbașa s-a clasat a șaptea în finala probei de sol, exercițiul ei a fost notat cu 13.733 în urma unei căzături pe ultima diagonală. Stelista și-a anunțat retragerea din activitatea sportivă, dar rămâne mereu în inimile noastre.