Total Media News

Bulimar, două medalii de AUR şi una de bronz. Izbaşa una de ARGINT, la reuniunea din Olanda PDF Imprimare
Duminică, 01 Septembrie 2013 21:31
Index articol
Pagina 2
Toate paginile
         Gimnasta Diana Bulimar a câştigat, duminică, medaliile de aur în finale la bârnă şi sol, respectiv una de bronz la paralele, iar Sandra Izbaşa a obţinut medalia de argint la sol, la reuniunea de la Alphen aan den Rijn (Olanda).

Diana Bulimar (Imagine: Alexandru Hojda/Mediafax Foto)

Diana Bulimar a fost notată cu 14.533 în finala de la bârnă şi cu 14.300 la sol, cucerind medaliile de aur, în timp ce la paralele, cu nota de 13.733 a obţinut medalia de bronz.

La rândul său, Sandra Izbaşa a obţinut medalia de argint la sol, cu nota de 14.133.

Sâmbătă, la aceeaşi competiţie, Diana Bulimar a cucerit medalia de aur în finală la individual-compus, cu un total de 57.533 puncte, fiind urmată pe podium de Elisabeth Seitz (Germania, 54.833) şi de Noel van Klaveren (Olanda, 54.667).