R- Sportivi legitimati la data de 01.07.2021: Atletism 96, Baschet feminin 40,

c. Cati  antrenori  ( instructori  sportivi )  renumerati  sunt  la  fiecare  sectie  ?
  1. Handbal 4, Judo 2, Karate 2, Lupte libere 1, Lupte Greco-romane 1, Polo 2
    Popice 1, Volei feminin 2, Volei masculin 2

d. Cati   antrenori ( instructori  sportivi )   voluntari  sunt la  fiecare  sectie   ?

R - Nu avem antrenori (instructori sportivi) voluntari.

e.Cate  medalii   ( aur, argint, bronz )  au  luat  sportivii  legitimati  la  clubul  dvs.  in  anul  2019  si  2020  ?

R- In anul 2019 sportivii legitimati la clubul nostru au obtinut 402 medalii,

1. iar in anul 2020(an cu pandemie) au obtinut un numar de 266 medalii.

Multumim  doamnei  director  Vali Caciureac  !
*
Citeşte mai mult...

EDITORIAL| Seara de cosmar pentru fotbalul romanesc! PDF Imprimare
Fotbal
Joi, 29 Iulie 2021 22:40

CEL: Șahtior Karagandy – FCSB 3-1! - Știri - LPF

Seara de cosmar pentru fotbalul romanesc, ce doar confirma valoarea actuala a sa! Sau.. non-valoarea! Dupa 3 examene sustinute de echipele romanesti la Erevan, nu cu mult timp dupa o alta rusine nationala petrecuta acolo cu infrangerea nationalei lui Radoi, la Craiova si la Sfantul Gheorghe putem spune clar ca nu trebuie sa mai avem nici macar fata de un adversar pretentii superioare.

Sau.. sa ne amintim ca ne-am chinuit cu Macedonia recent, ca am pierdut cu Albania la EURO 2016 si alte astfel de rusini. Totusi, este cea mai slaba seara europeana recenta.

Daca initial UEFA Conference League ni s-a parut mult mai putin decat noi am putea si visam la fazele superioare prin vocea patronului din Pipera, realitatea ne izbeste si ne arata ca nici la nivel de nationale, si nici la nivel de club nu mai inseamnam NIMIC.

Pentru ce toate luptele din campionatul intern? Nu mai au nicio relevanta!

Sepsi e si ea OUT! Seara groaznica pentru fotbalul romanesc! PDF Imprimare
Fotbal
Joi, 29 Iulie 2021 21:30

Ar putea fi o imagine cu text

Sepsi a iesit din UEFA Conference League in aceasta seara, impotriva slovacilor de la Spartak Trnava. In mansa tur scorul a fost egal, 0-0, cu Bogdan Mitrea eliminat.

Ambele echipe au marcat impotriva cursului jocului, iar la finalul celor de minute scorul a fost 1-1, astfel ca a fost nevoie de prelungiri pentru stabilirea castigatoarei, doar ca s-a ajuns chiar pana la loviturile de la 11 metri, din nou pentru o echipa romaneasca in aceasta seara.

Din pacate, 2 jucatori covasneni au ratat loviturile de la punctul cu var, iar Sepsi este eliminata!

SOC SI GROAZA! FCSB eliminata din Europa de Karagandy! PDF Imprimare
Fotbal
Joi, 29 Iulie 2021 18:11

Ar putea fi o imagine cu 1 persoană

FCSB, vicecampioana Romaniei a fost eliminata intr-un mod rusinos, la penalty-uri de Sahtior Karagandy. Intalnirea de la Erevan a fost inceputa din start prost de formatia ros-albastra, cu un gol incasat in principiu din vina lui Andrei Vlad!

Apoi, pe parcurs in repriza secunda FCSB a egalat pe final prin Coman, insa in prelungiri dupa o bara, Karagandy a trimis mai departe meciul, cu 30 minute de joc.

Partida ajunsa la loviturile de la 11 metri, au scos in fata deconcentrarea jucatorilor nostri, cu Morutan ratand intr-un mod incredibil de superficial lovitura sa de la 11m. Toti jucatorii echipei kazahe au marcat si merg mai departe in turul trei al UEFA Conference League.

Din pacate pentru FCSB si talentele care se afla acolo, lipsa unei conduceri adevarate si a unui antrenor competent, profesionist, se vede in rezultatele si jocul echipei.

TOKYO 2020| Medalie si prima finala pentru ROMANIA! PDF Imprimare
Sport
Sâmbătă, 24 Iulie 2021 11:49

Ar putea fi o imagine cu unul sau mai mulţi oameni, persoane în picioare şi interior

Ana Maria Popescu, la scrima a reusit astazi sa atinga finala competitiei, dupa ce a invins-o in semifinale pe Katrina Lehis cu scorul de 15-10 ! Finala va fi in jurul orei 14.45. Pentru Romania este prima medalie sigura, in prima zi propriu-zisa de competitie la Jocurile Olimpice de la Tokyo!