Total Media News

Inca o victorie pentru Rapid pe Giulesti! PDF Imprimare
Vineri, 06 Octombrie 2023 23:18

Ar putea fi o imagine cu 1 persoană, jucând fotbal, jucând fotbal şi text

Doua goluri ale Iasiului din faze relativ similare, de colt, nu au fost suficiente ca echipa lui Leo Grozavu sa plece macar cu un punct din Giulesti.

Bus si Marchioni au fost foarte aproape de a aduce macar un punct in Iasi, echipa ce a ratat inclusiv in prelungiri o situatie foarte buna de a pleca cu egalul mult dorit din Giulesti. Totusi, echipa lui Bergodi a fost din nou prea puternica pentru adversara sa.

Petrila a marcat in minutul 20 pentru giulesteni dupa o faza din partea stanga incheiata cu un gol superb, iar dubla lui Alex Ionita a consfintit victoria trupei lui Bergodi, intr-o atmosfera senzationala, din nou pe Giulesti, scor 3-2, acesta fiind si omul meciului.

Victoria a insemna si un frumos cadou pentru presedintele clubului giulestean, Daniel Niculae, aflat la borna 41 in viata sa.

Rapidul este pe locul 3 in Superliga cu 22 puncte acumulate, in timp ce Iasiul se afla pe pozitia a 12-a, cu 11 puncte.