Total Media News

Rapidul spulbera CFR-ul, dupa un joc entuziasmant! PDF Imprimare
Luni, 25 Septembrie 2023 23:48

Ar putea fi o imagine cu 2 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal şi text

Partida de pe Giulesti a inceput intr-o atmosfera entuziasmanta in fata a 12.500 spectatori.

Albion Rrahmani a inceput cu gol partida, dupa un penalty acordat de arbitru, dupa un contact in partea stanga a atacului. Razvan Sava a respins in prima instanta cu piciorul dar kosovarul a fost atent, iar tribuna giulesteana a fost in delri.

Deac, a reusit rapid egalarea, in minutul 11, dupa ce o centrare a lui Camora a ajuns la el, Moldovan ezitand sa iasa pe ea, iar Ciprian Deac a inchis sec faza, cu un sut precis.

Scorul la pauza a fost 1-1.

Repriza a doua a adus un joc entuziasmant pentru giulesteni, care puteau cu lejeritate castiga la o diferenta mult mai mare.

In minutul 51, dupa o pasa ideala a lui Alex Ionita, Rrahmani face dubla si Rapidul se afla in avantaj.

Minutul 71, aduce un gol al lui Claudiu Petrila, venit de la CFR Cluj, dupa o faza in care kosovarul Rrahmani nu reuseste sa reia in poarta, scor 3-1, si scor final.

La finele etapei, FCSB conduce clasamentul cu 25 puncte,  CFR e pe locul doi cu 19 puncte si un meci in minus, si Rapid pe pozitia a 3-a cu 18 puncte.