Total Media News

David Popovici, a ratat de putin medalia la Fukuoka! PDF Imprimare
Marţi, 25 Iulie 2023 13:24

Ar putea fi o imagine cu 1 persoană, înot şi textAr putea fi o imagine cu 1 persoană, înot şi text

Inotatorul nostru, David Popivici a pornit in urma cu cateva minute cu prima sansa in cursa de 200metri liber de la Fukuoka, la Campionatele Mondiale de Inot.

Desi a inceput excelent, si a condus timp de 3 bazine, cu o diferenta ce putea parea la un moment dat chiar confortabila, David nu a reusit sa tina ritmul pe ultimii 25 metri si a pierdut sansa la orice medalie, incheind doar pe locul al 4-lea.

Cursa a fost castigata de britanicul Matthew Richards, urmat de Tom Dean, conationalul sau, si pe locul 3 s-a clasat un inotator din Korea de Sud.

Pentru David, urmeaza cursa de 100 metri liber in ziua de Joi, aproximativ la aceeasi ora ca si astazi!