Real Madrid invinge in El Clasico, 2-1! PDF Imprimare
Sâmbătă, 10 Aprilie 2021 23:05

Ar putea fi o imagine cu joacă un sport

Real Madrid si FC Barcelona s-au intalnit astazi in "El Clasico" cu miza clara de a ramane in lupta pentru titlu in Spania!

Cele doua formatii erau lipsite fiecare de cativa jucatori importanti, iar Real Madrid intalnea formatia catalana dupa si inaintea unui meci cu Liverpool, in Champions League.

Fiecare formatie a dominat o repriza, Real Madrid in prima, catalanii in cea secunda, avand chiar o bara in ultima faza a partidei.Golurile partidei au fost marcate de Karim Benzema in min.13, dupa o faza incheiata superb cu calcaiul. In minutul 28 Toni Kroos a executat o lovitura libera, deviata pe parcurs de Dest si Alba ce s-a oprit in poarta lui Ter Stegen.

In repriza secunda, Mingueza a marcat singurul gol al oaspetilor, care a stabilit si rezultatul final.

Real Madrid ramane in lupta atat pentru titlu cat si pentru Champions League. Pentru elevii lui Zidane, urmeaza returul sferturilor Ligii, pe Anfield, pornind de la scorul de 3-1.