Total Media News

Romania pierde la limita un meci de infarct cu Muntenegru! PDF Imprimare
Miercuri, 04 Decembrie 2019 10:01

Este posibil ca imaginea să conţină: 1 persoană

Nationala Romaniei de handbal feminin, a pierdut in aceasta dimineata, din pacate la un gol, meciul decisiv cu Muntenegru, scor 27-26. Fetele s-au comportat astazi mult mai bine, Cristina Neagu ( foarte activa si la time-out), Iulia Dumanska si Elena Dache avand o prestatie indeosebi buna. Din pacate, nu a fost suficient sa conducem 3 sferturi din meci, in 5 minute, in mijlocul reprizei secunde pierzandu-se tot efortul pe niste greseli individuale, neoprite de pe banca de vreun time-out.

Astfel, Muntenegru se califica pentru urmatoarea faza , matematic, desi nu a avut o prestatie stralucita.

Urmatorul meci al Romaniei va fi vineri, contra Ungariei, in ceea ce reprezinta, meciul crucial in care avem nevoie de victorie pentru a merge mai departe.